Dzień Matki w Pajęcznie

25 maja 2014 roku chór „CANTATE DEO” pod batutą pana dyrygenta Włodzimierza Krawczyńskiego wystąpił gościnnie w kościele pw. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. To już nasza druga wizyta w tamtejszej parafii. Tym razem mieliśmy zaszczyt ubogacić naszym śpiewem liturgię Mszy św. odprawionej dla wszystkich matek. Wraz z zebranymi paniami i ich pociechami dziękowaliśmy Bogu za dar macierzyństwa i modliliśmy się o siłę w pełnieniu tego szczególnego powołania, oddając je w opiekę Matce Bożej. Chór zaprezentował między innymi utowry: „Królowo ziem polskich” i „Polski Królowo”.

Po zakończeniu Mszy św. soliści „Teatru Poezji i Muzyki” przedstawili kilka utworów z programu poetyckiego, opartego na wierszach z twórczości księdza Jana Twardowskiego, do których muzykę skomponował Włodzimierz Krawczyński. Wykonawcom akompaniował na pianinie sam kompozytor. Wystąpiły panie Katarzyna Błoch, Martyna Słomińska i Marlena Juretko oraz pan Jan Kreczko. W czasie koncertu wszystkie panie obecne w kościele otrzymały kwiaty jako wyraz miłości i wdzięczności za codzienny trud.

Śpiew chóru i mini-koncert zostały nagrodzone oklaskami. Już po koncercie otrzymaliśmy słowa podziękowania i zapewnienia, że dostarczyliśmy pięknych przeżyć i wzruszeń. Po koncercie zaznaliśmy pięknej gościny. Ksiądz Szymon, proboszcz parafii, ugościł chórzystów – już tradycyjnie – kawą i pysznymi ciastami.

– Marlena Juretko