Koncert z okazji 5-lecia chóru

W bieżącym roku chór parafialny Cantate Deo, działający w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie obchodzi 5.lecie swojego istnienia.

Z tej okazji w dniu 11 czerwca 2017 roku chór uczcił jubileusz 5.lecia koncertem dla parafian i sympatyków. Po wieczornej Mszy św. kościół parafialny wypełnił się śpiewem ku chwale Trójcy św. i Matki Bożej. Chórzyści, pod batutą dyrygenta i przy akompaniamencie pani Teresy Ptak zaśpiewali „Panis Angelicus” C. Francka, „Signore delle cime” G. de Marzi, „Ave verum Corpus” W.A. Mozarta i E. Elgara, „Modlitwę” G. Verdiego, „Canticorum Jubilo” J.F. Händla i „Laudate Dominum” Ch. Gounoda. Solistki chóru zaprezentowały modlitwę „Ave Maria” w kompozycjach J.C Giandy, G. Cacciniego, P. Mascagniego i M. Żukowskiego.

Na zakończenie ksiądz proboszcz Janusz Wojtyla pogratulował chórowi oraz życzył, by w dalszym ciągu się rozwijał i wysławiał Boga swym śpiewem.

Dziękujemy za obecność wszystkim przybyłym na ten koncert gościom. Honorem było dla chóru w Państwa towarzystwie świętować nasz jubileusz oraz wspólnie dziękować Bogu za ofiarowany nam czas i możliwość Jego uwielbienia przez muzykę.