Wizyta u Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W dniach 11 i 12 października 2014 roku gościliśmy w naszej parafii chórzystów wraz z panią dyrygent Joanną Clifford z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Paszyna koło Nowego Sącza.

Goście swój pobyt na Ziemii Częstochowskiej połączyli z pielgrzymką i odwiedzili miejsca kultu religijnego. Z dobrym słowem i ciekawymi opowieściami towarzyszył naszym gościom pan Jan Kreczko z chóru „Cantate Deo”. W sobotę między innymi chórzyści zwiedzili bibliotekę jasnogórską, do której wstęp jest możliwy jedynie w szczególnych okolicznościach, gdyż znajduje się ona za klauzurą.

W niedzielę chór pod batutą pani Joanny Clifford wykonał pieśni w trakcie Mszy św. o godzinie 10.30. Podczas Komunii św. pani Joanna zaprezentowała przepiękne Ave Maria Giulio Cacciniego.. Występ naszych gości został bardzo serdecznie przyjęty przez parafian zgromadzonych na Eucharystii, którzy podziękowali chórzystom gromkimi brawami.

Wizyta zakończona została uroczystym obiadem, który odbył się w Świętej Puszczy w Olsztynie koło Częstochowy. Przedstawiciele obu chórów wymienili wzajemne podziękowania i serdeczności, wręczono prezenty. Na ręce dyrygenta Włodzimierza Krawczyńskiego został nam ofiarowany obraz Matki Bożej wykonany przez rzeźbiarkę ludową, która jest chórzystką w parafii w Paszynie. Ksiądz proboszcz Janusz Wojtyla natomiast podarował gościom książeczki „Piękno Świętej Rodziny” autorstwa ks. Mariana Dudy wydane przez Kurię Metropolitalną w Częstochowie z refleksjami na temat rodziny i modlitwami za nią.